Статии

Галерия „УниАрт“ и изложбите през октомври

Университетски дневник бр.21 (2017)

Галерия „УниАрт“ на Нов български университет ще открие своя творчески сезон през октомври с две ключови пътуващи изложби и много съпътстващи събития.
• „Български архитектурен модернизъм. Образци от 20-те, 30-те и 40-те години на ХХ век“ с автори Васил Макаринов и Теодор Караколев може да видите на открито от 2 октомври в парковото пространство на алеята пред Аулата на НБУ. Експозицията е придружена от едноименен двуезичен каталог, издаден с подкрепата на Фонда за стратегическо развитие към НБУ.
Откриване: 2 октомври, 17:00 часа
• „Проекти | Либенски & Брихтова“ – пътуваща експозиция в рамките на Международно биенале на стъклото 2017.
Откриване: 3 октомври, 18:00 часа
Съпътстващи събития:
• 10 октомври, 18:30, галерия „УниАрт“: Лекция на Васил Макаринов за „Интернационалният език на модернизма и неговите проявления в България“, а Теодор Караколев ще говори за „Няколко проблема при изследването на модерната архитектура у нас“.
• 17 октомври, 18:00 часа: Обиколка сред Софийския архитектурен модернизъм
• 3 октомври от 17:00 до 17:40 часа: Видео презентация от представители на Музея на стъклото – Корнинг (САЩ) ще запознае публиката с неговата история и колекция. Част от престижната им сбирка са произведенията на чешките художници Станислав Либенски и Ярослава Брихтова.
Подробности за събитията на http://www.uniart.bg и на фейсбук страницата на галерия „УниАрт“.
Очакваме ви!